AnyaSpórol

Hangyaírtás DIY

Amióta olvastam  David Safier Pocsék karma könyvét, (aki nem olvasta, annak nagyon tudom ajánlani, ha könnyes szemmel akar röhögni), nagyon figyelmesen bánok a hangyákkal, nem taposom el őket, hanem csak összesöpröm és visszaszórom őket a kertbe 🙂

Valószínűleg ezért van, hogy elkanászodtak és csapatostul randalíroznak az alsó szinten. Már nem csak az teraszajtó alatt érkeznek hozzánk, hanem a kamra felől is támadást intéztek a gyerekek által szorgalmasan elhagyott morzsák ellen. Nálunk morzsa és ételmaradék mindig kerül a földre, Férj többször is mondta, hogy amit a gyerekeink leesznek a földre, azzal egy egész etióp falu jóllakna. Most mit csináljak velük, hát ilyenek?! Minden nap seprek, de ez nem elég, valami szer kellett hangyairtásra. Remélem, hogy nem hangyaként születek újjá, max hangyakirálynőként 😉

Sütőporozni nem akarom az egész lakást, vegyszerrel nem akarok nekik menni, mert gyerekek is vannak. Kipróbálom, hogy ezzel a módszerrel mi lehet elérni. Minden van itthon hozzá, úgyhogy kezdődhet a kutyulás!

Hozzávalók

1,2dl víz

23 dkg  cukor

1,5  ek bórax

Fél adagot készítettem el, ez is elég sok folyadék.  Edénybe beleöntöm a vizet, hozzáadom a cukrot és a bóraxot és felforralom, közben kevergetem, 3 percig forralom. Aztán lehúzom, hagyom kihűlni a folyadékot és lapos tégelyekbe, jelen esetben konzerves üveg fedelébe öntöttem a hangyairtót és a vonulási útvonalukba tettem. Igaz gyerek nincsenek itthon, kíváncsi vagyok, hogy akkor mi történik a folyadékkal. Valószínűleg felrúgják! De lehet, hogy amire haza érkeznek kiirtom az összes hangyát a lakásból.

Ennek a hangyairtónak az a lényege, hogy a hangyák isznak belőle, hazaviszik magukkal és ott döglenek meg. Nem összegömbölyödve a lakás számos pontján, mint  a boltban kapható fújós változat esetében:( Szegények, de a Pocsék karmában ha egy hangya meghal és nem cselekszik jót újra hangyaként fog újraszületni, remélem akkor már nem az én nappalimban:))

Figyelem: gyerekek kezére, szájába, szemébe ne kerüljön!

Ha van jobb öltet a tárolásra, akkor osszátok meg velünk, minden szuper ötletet szívesen látunk!!

Hosszútávú tapasztalatokról még nem tudok beszámolni, mert tegnap este raktam ki a hangyairtókat, mindkét útvonalra 🙂

Reggeli tapasztalat (lásd kép): egy hangya a fedőben és a fedőbe beleesett műanyag műtyörkén, amit kiszedtem a tálból, hogy anélkül lefotózzam 5 darab hangya! Lehet, hogy fedő helyett mást kell kitalálnom!  5letek?

Mi a bevált receptetek hangyairtásra?

Még egyszer a kerámialap tisztításról képekben!

Éppen  néztem ahogy Zsófi, a Barátok közben, idegileg vakarja a kerámialapot a dörzsi szivaccsal. Legszívesebben szóltam volna neki, hogy vazze ne vakard, itt a megoldás!  Aztán eszembe jutott hogy vannak még nagyon jó képeim és itt az ideje, hogy megosszam veletek, hogy nehogy úgy járjatok, mint Zsófi 😀 Majd beküldöm a barátok köztbe, hogy legközelebb ezt a receptet használják, ha Zsolt gyereket akar csinálni Andinak Zsófi tudomása nélkül 😀

Az első kép, még az első kerámia lap tisztításkor készült, csak akkor nem csatoltam a bejegyzéshez.

A második esettanulmányt érdekességképpen mutatnám be, mert én sem hittem a saját szememnek. Vasárnap 1 kg lisztből készítettem galuskát a bográcsban főzött pörkölt mellé. Kicsit kifutott, kicsit odaégett, szörnyen nézett ki a kerámialap. Úgy jártam el, mint a korábbi bejegyzésemben, de most tovább hagytam rajta, mint 15 perc, biztosan fészbukoztam, és még vakarni sem kellett, igaz jól megkeményedett a mosószóda, de aztán addig toszogattam, amíg sikerül eltávolítani, nem kellett már egyáltalán masszírozni. Érdemes megnézni, hogy milyen mocskos lett a fehér por :))

 

 Ti kipróbáltátok már? Tapasztalatok? 

Felvágott helyett

Ahogy nézegettem a családi költségvetést az első hónapban arra jöttem rá, hogy iszonyat mennyiségű pénz megy el a felvágottakra. Férj, ha nagyon megerőlteti magát, akkor 10-15 dekát magába tud nyomni. Először megkenni a kenyeret májkrémmel, aztán jön rá a sonka és vág mellé még egy kis kolbászt. Én szívom a fogamat, ő meg rondán néz rám, hogy megkereste a rávalót, hát hadd egye! :S

Kutattam és rájöttem, hogy itt is szemléletváltásra van szükség a részünkről. Szuper kencéket lehet találni a receptmegosztókon. Ebből párat ki is próbáltam. Ha pedig felvágottra fáj a fogunk, akkor is max füstölt árut veszünk a piaci hentesnél!

Íme néhány ötlet a saját képeimmel! Figyelem!!! Én nem vagyok gasztroblogger, csak egy háztartásbeli feleség, aki szeret főzni, néha tudok is, néha nem sikerül, így aztán levendulával ízesített májkrém mousse-ot ne várjon tőlem senki sem. Egyrészt mert utálom a levendulát, igen kimondom, pedig nagy divat mostanában, nekem öreg bácsik és nénik télikabátjának szaga jut eszembe róla, bocsi, másrészt unalmasan konzervatív vagyok. És bármennyire is vonzanak a jobbnál jobb és érdekesebbnél érdekesebb receptek, már megtanultam nem elkészíteni őket, mert a gyerekeim úgysem eszik meg, aztán meg van,hogy nekem sem ízlenek….

Felvágottat inkább, mi felnőttek eszünk, gyerekeim inkább müzlit és/vagy kukorica pelyhet fogyasztanak, de van, hogy kivételt tesznek és akkor csúszik kenyér nélkül a töpörtyű, vagy a kolbász :)) De erre igen ritkán kerül sor.

Házi májkrém

Libazsírt vettem (de csináltam már kacsazsírral és sertészsírral is – ami éppen itthon volt), mert az volt a legkisebb kiszerelésben, ennek a felét lábosba dobtam. Amikor felolvadt a zsír, beletettem a bacont, a képen lévő bacon negyedét, aztán bele a hagymát, sonkahagymát kettőt (csináltam már lila hagymából is) nem hármat végül, aztán amikor ezeket elősütöttem kicsit, jött a máj, szerintem olyan fél kiló  (ilyen melegben érdemes csak 20 dekából készíteni, vagy kevesebből, hogy gyorsan elfogyjon, ebben nincs tartósítószer, gyorsan romlik). Szórtam bele  borsot és majorannát, sót nem tettem, hogy ne száradjon ki. Sütöttem, amíg kellett, aztán levettem, belemártottam a botturmixot és tettem hozzá sót, ízlés szerint. Végül snidlinget vágtam a tetejére. A májnak barna színe van, nem vöröses, amilyen a boltié, de valahogy természetesnek tűnik és isteni!

Körözött:

Közben a körözöttet kevertem ki, szigorúan sörrel. Ebből is van 100 millió recept, úgyhogy hasamra ütve csináltam korábbi tapasztalatok alapján! Juhtúró, pirospaprika, sonkahagyma, lilahagyma helyett, só, bors, sör, kömény, snidlinget végül nem tettem bele az eredmény nagyon finom krémes túró! Este pirítok kenyereket és azzal fogjuk megenni! 🙂 Volt, hogy sima túróból csináltam, úgy is nagyon finom.

Lila hagymás túró:

Nagyon egyszerű a recept, tehéntúrót összekeverünk tejföllel és kockára vágott lila hagymát és sót adunk hozzá. A sütőben héjában sült krumplihoz szoktunk ilyet enni, de pirítóssal is nagyon finom 🙂

Tojáskrém:

Végül, de nem utolsó sorban a tojáskrém készült el! Itt improvizáltam, annyi tojáskrém receptet olvastam, hogy megérzésre tettem a hozzávalókat, vajat, majonézt (amit egy szétvágott dobozból kurkásztam ki, régen ezt már kidobtuk volna, de most szétvágtam a műanyag dobozt  a kenyérvágó késsel és a maradékot beletettem a krémbe). Sajnos dijoni mustár nem volt itthon és hogy pikáns legyen, grill mustár fantázianevű fűszeresebb mustárt tettem hozzá, sót és borsot, végül snidlinget! 🙂

Padlizsánkrém (ahogy én csinálom):

A padlizsánokat megmosom és beteszem a sütőbe, addig sütöm őket, ameddig meg nem puhulnak, ilyenkor összeszottyadnak és héjuk is igen ráncos lesz. Amikor kihűltek, lehámozom őket és beledobom a késes darálómba, vagy minek hívják, jön hozzá vöröshagyma, só, bors és majonéz. Után jöhet a turmixolást, ha kész, mehet a hűtőbe. Férj nagyon szereti.

Házi lekvár:

A nyáron elkészített eperlekvár, sárgabarack lekvár, meggylekvár stb. remek reggeli lehet. Akár túróba, vagy joghurtba belekeverve, akár házi készítésű kalácsra felkenve, vagy pirítósra, vagy csak egy szép szelet kenyérre alatta finom vajjal 🙂

Ti milyen krémeket készítetek? Mit reggeliztek?

Mire jó a régi, konyhadísznek használt eszköz!?

Férj kapott 2 csomag Starbucks szemes kávét ajándékba. Én még soha nem voltam a Starbucksban, Prágában is inkább a sörházakat látogattuk Férjjel, minthogy kávét ittunk volna 🙂 Szerintem azóta is emlegetik azt az októberi napot, amikor végignyerített valaki a prágai vártól az óvárosig tartó utat :)) Hiába első kiruccanásunk gyerekek nélkül 😉

Elfogyott itthon az örölt kávé és mivel hőségben nem volt kedvem elmenni érte a boltba, így megvilágosodtam. Nincs elektromos kávédarálónk és gyerekkoromba utáltam, hogy a felnőttek mindig velünk főzettek kávét, biztosan rossz hatással volt a pszichés fejlődésemre, mint a szódakészítés! :DD Felnéztem a konyhaszekrényem tetejére, és mi találtam ott? A nagymamámtól örökölt kézi kávédaráló, imádom, mert olyan szép. Szépen levettem, letisztogattam, a kis fadobozába, ahová az őrölt kávé megy sütőpapírt vágtam és már indulhatott is a darálás.

Nem mondom, kell hozzá erő, szerencsére segített kisfiam, majd a pszichés sokkot, hogy anya kávét daráltat vele később korrigáljuk a többi megrázkódtatással együtt :))

Nos így aztán a szemes kávé sem ment veszendőbe, nem kellett örölt kávét venni, valamint áramot sem pazaroltunk a darálással.

Lehet, hogy mostantól szemes kávét veszünk?! 🙂 Persze az jóval drágább, de ajándékba bármikor jöhet 🙂

Nektek van olyan régi, örökölt háztartási eszközötök, amiket még most is használtok??

Gyors, olcsó, öko fürdőszoba tisztító és a szobatisztaság

Kislányom 2 éves és 11 hónapos, eddig sehogy sem tudtam rávenni a bilizésre, most kopp-kopp 2 napja bilibe pisil, úgy ahogy, hála a medencének és a nyárnak. Elmondtuk neki, hogy medencében nem pisilünk és kitettük a bilit. Eddig max 4 cseppet produkált a bilibe, most meg legalább 2 decit, ettől teljesen meglepődött, hogy milyen sok. Utána nagyanyja, nagyapja, apja, én és kevesebb lelkesedéssel 5 éves tesója is körberajongta, hogy milyen ügyes, okos szép. Ő meg megjegyezte, hogy már nagylány és mehet oviba :))

Tegnapi alváskor nem adtunk rá pelust, kipróbáljuk hogy bírja, nos jelentem bírta. Az úgy volt, hogy felmentem a teraszra teregetni, oda nyílik az erkélyajtójuk éreztem a kakaszagot, végigszaglásztam mindent, aztán rájöttem, valószínűleg ő az. Benyitottam a szobájában, ült a szőnyegen és egy könyvet lapozgatott  nyugodtan. Megmutatta, hogy bepisilt, oda pont a bejárathoz, nem az ágyába, szép nagy tócsa volt. 🙂

Kérdeztem, hogy hol a kaki, ott ült rajta 🙂 Nos felkönyörögtem, hogy nem kell ülni rajta, mert kismadár nem fog kikelni belőle. Irány a fürdőkád, még szerencse, hogy viszonylag szilárd halmazállapotú volt a végtermék, rózsaillattól igen távol, így aztán egy részét sikerül a csillogós balerinás bugyiból kikaparni és a vécébe üríteni. Jött a babapopó, nedves popsitörlővel kitakarítottam a nagyját, utána jött a zuhany, éljen. Aztán gyerek kivesz, megszárít, akkor pelenkát kér, oké, nem erőszak a disznótor (később nem is pisilt bele, hanem levette és újra ment a medencébe).

Aztán egyedül maradtam a pisitócsával és a kakis káddal és benne a kakis, csillogó, büdös balerina bugyival, remek vasárnap délutáni program. Nos zuhannyal kicsapattam a beragadt cuccost a bugyiból adtam neki marhaepe szappant, akkor már mindegy volt, tudtam, hogy rám a fürdőkád takarítás vár. “Görög” barátomat már nem igen használom, hanem a kedvenc fürdőszoba takarítómat, amivel pillanatok alatt tiszta a kád, csak fújj- fújj (kakis pelenka tényleg fúúúúúúúúúúúúj) jöhet az öblítés és minden csillog-villog 🙂

Hozzávalók:

  • 1 vízpermetező (nekem 4 decisem van, pont elég volt)
  • fele ecet (jelen esetben 2 deci) – bármennyi mennyiség lehet!,
  • fele mosogató szer – itt egy amerikai mosogatószert ír, de én a békásommal próbáltam ki, szerintem bármilyen mosogatószerrel jó.  (jelen esetben 2 deci)

 Képekben (kb. 10 perc volt a takarítás és az elkészítés és minden ragyog 🙂

 

Hozzávalók. Rózsaszín és zöld, szuper 🙂 

Ecetet 30 mp-re betettem a mikroba és melegen öntöttem bele a permetezőbe.

Most jön a 2 deci mosogatószer, akinek koncentrátum van, az csak  1 decit tegyen a 2 deci ecethez.

Aztán fogtam és az egész kádat bepermeteztem, akinek van ablaka a fürdőszobán mindenképpen nyissa  kis, mert nagyon durva a szag, ha meg nincs, akkor többször menjen ki friss levegőt szívni! Tuti toxikus sokk! 🙂 De a zsíroldó szagánál jobb!

A fal is kapott, meg a zuhanytartó. Kimenekültem a fürdőszobából és hagytam a cuccot állni vagy 5 percig, nem írták, hogy szivaccsal menjünk át rajta -gondolom ezért csodaszer – de azért én a biztonság kedvéért megtettem, habzott szépen, aztán pedig fogtam a zuhanyt és lemostam.

A végeredmény tökéletes, mivel nincs hiper szuper fényképezőm, ezért a kád fehér csillogását nem tudtam prezentálni , higgyétek el nekem, vagy ami még jobb próbáljátok ki a receptet!

Benne vagyok a képbe 🙂

A frosch mosogatószer 7 decis, mi a Müllerben vesszük, azt hiszem 400 Ft alatt, férj szokta beszerezni. Ecet 150 ft körül van, ezekből kellett 2-2 deci, a tisztító összesen: 156 Ft-ba. És nem is az egészet spricceltem ki!

Aztán a pisitócsát is felitattam és ezzel egy kicsit áttöröltem a laminált padlót!

Éljen a szobatisztaság és az ecet! :))

Kipróbáljátok?

Hétvégére ujjfesték, szabadban is művelhető elfoglaltság :)

Ha már ilyen szép színes lett az új nlcafe, gondoltam pont beleillik a képbe egy kis színes házilag elkészíthető festék.

Lelkes pinterestező vagyok, de szép új magyar szó, ott találtam ezt a receptet. :)) Igaz nem vízfesték, hanem ujjal festhető festék. Olyan furcsán hangzik magyarul, hogy ujjfesték?! A gyerekek meg mint tudjuk imádnak maszatolni, tunkolni,stb. így tuti, hogy ezt a festéket is imádni fogják!!!:)) Erre jó a terasz, oda kipaterolom őket és vidáman folytathatják áldásos tevékenységüket 🙂 Után meg egyszerűen csak beállítom őket a zuhany alá :)) Nemcsak melegben, hanem esőben is remek elfoglaltság, akkor jó sok reklámújságot tegyünk a papír alá.

Hozzávalók:

3 ek cukor

1/2 ek só

1,18 dkg kukorica keményítő (amerikai mértékegységben fél csésze, akinek van pirex edénye abban kimérheti)

4,73 dl víz ( 2 csésze)

ételfesték

 Egy edényben összekeverjük a kukorica keményítőt a sóval és a cukorral és folyamatos kevergetés közben felöntjük a vízzel. Az edényt feltesszük a tűzhelyre és melegítjük, amikor kezd besűrűsödni, akkor levesszük a tűzhelyről. Hagytam forrni nem kellett volna!!!! 4 bébiétel tartóba adagoltam ki a folyadékot a képeken látszik, hogy ezek 3/4-ig teltek meg vele! Aztán még melegen hozzákevertem az ételfestékeket!

Ha kihűlt besűrűsödik és kezdődhet a móka!

Figyelem! Ebben semmilyen káros anyag nincs, amit ha a gyerek megnyal, akkor valami baja történne, ez a szuper ebben a receptben!!!

Ilyen melegen érdemes a hűtőbe tenni, mert kint hagyva max. 4 napig áll el, utána megromlik!


Gyerekeim  használatba vették az ujjfestéket. Lányom közölte, hogy szereti az ujjfestéket :))

Ti milyen színeket kreálnátok még? Ha kipróbáltátok, hogy tetszik gyerkőcnek? 

Kerámialap tisztítás mosószódás pakolással :)

Tegnapelőtt lefőztem a lekvárt, szerencsére nem csöpögött ki sehová, de a kerámia lapomra ráfér egy alapos tisztítás, mindegyik kör körül levakarhatatlan zsírkör, vagy mi van. Általában sima mosogatószeres szivaccsal megyek rá az épp kifutott cuccokra, kicsöpögött kajákra, de ez a zsírkör, lehet, hogy az ufók varázsolták oda nem akar eltűnni.

Nem vagyok egy kerámialap guru, másfél éve van csak elektromos lapom,  35 évig gázhoz voltam szokva, szépen levakarva a gázlap zománcáról a ráégett cuccost. Kerámilappal még mindig nem vagyunk olyan jó barátok, mint a gázzal voltunk. 🙂

Nost tegnap éppen lekvárfőzés után leültem a fészbuk elé és mit találtam, egy szuper pakolást, na nem arcra, hanem kerámilapra, amit ezennel ki is próbáltam.

Nagyon olcsó és igen öko megoldás, na meg egyszerű is, ez utóbbi nem a legutolsó szempont.

Hozzávalók:

  • Mosószóda
  • Mosogatószeres (nálam frosch) meleg víz
  • Konyharuha, vagy törülköző – én konyharuhát használtam, nem is árt nekik a mosószóda 🙂

Fogom a mosószódát és jól teleszórom vele a lapot, utána a mosogatószeres meleg vízbe beáztatom a konyharuhát, nem nyomkodom ki annyira, sőt, és letakarom vele a kerámia lapot! Hagyom, hogy pihenjen 15 percig.

A konyharuhát levettem róla és a gumikesztyűs ujjammal dörzsölgettem körbe is körbe a mosószódát a kerámialapon, szinte masszíroztam 🙂 Aztán a nagyját leszedtem róla és letöröltem, de akkor még mindig nem volt tökéletes. Fogtam tettem rá még egy pakolást, hogy hasson a cucc. Aztán megint 15 perc pihenés után gumikesztyűs masszírozás következett. A mosószódát eltávolítottam lemostam és utána még nekimentem a kerámialap kaparóval (szomszéd kölcsönadta), de nem sokat kellett vele kaparni és újra a régi volt. Igaz a másfél év alatt összejött karcolásokat nem sikerül eltávolítani, de így lesz patináns a lap. 😉

Erős felindulásból a tűzhely ajtaját is megtisztítottam ezzel a módszerrel. A lényeg, hogy mosószóda pakolás, rá a vizes konyharuha, 15 perc pihenés, aztán levesz konyharuha és gumikesztyűs kézzel masszírozás. A fehér mosószóda barna lett a zsírtól. Aztán a lapátra lesöpörtem a barna mosószódát, áttöröltem vizes ruhával és már csillog és villog!

Ti mivel takarítjátok a kerámia lapokat? És a tűzhelyet? 

Eperlekvár, sajnos nem spórolósan… :S

Ezer éve készülök, hogy főzök lekvárt, de mivel elutaztunk, így nem volt időm, hogy elmenjek eddig a szedd magad földre. Tegnap felhívom őket, hogy mikor nyitnak, később vettem észre, hogy a honlapon fel van tüntetve, hiába olvasni meg kell tanulni! Kérdeztem, hogy Érden mikor nyit, mondta 8-kor, de nem  érdemes menni, mert már semmi nincs és Szigetszentmiklóson sem nagyon. Nos oda nem is akartam menni.

Így fogtam magam és reggel, mivel drága kislányom úgyis agyon rugdosta a fejemet egész éjjel, valahogy közénk került, elmentem a piacra, hogy vegyek epret, olyan 6 kilót gondoltam, szívtam a fogam, hogy drága, de a gyerekeknek megfőzöm, hátha Tüccsi is meg fogja enni! Álmodj királylány, gyümölcs és a zöccség nem barátja!

Nos ki is választottam egy egész ládával, nő mondta, hogy nem pakolja át, mert akkor még törik, én hüjje, már ekkor kapcsolhattam volna, de nem, és 7 kilót leszámolt. Elmentem még cukorért, meg dr. Oetker 3:1 nem tudom miért, Zselésítőért és aztán haza is jöttem.

Hűvösre tettem az epret, közben reggelit készítettem a családnak, bedobtam az üvegeket a mosogató gépbe, meg odatettem az ebédet, ja és kiteregettem, mert hát mielőtt elindultam elindítottam a mosást, multifunkci anyu. Aztán elmosogattam mindent és nekiálltam lekvárt főzni. Mentem az eperért, minden második pöttyedt volt szétmállott a kezemben, azt hittem megüt a guta. 7 kilóból 4 kiló alapanyag lett. Kilónként 20 deka cukrot adtam hozzá, aztán feltettem főzni és a végén olyan 2 óra főzés után hozzáadtam a zselésítőt, vagy mit. Utána 750 ml üvegekbe töltöttem, fejreállítottam őket és most a dunsztban csücsülnek, már talpon!

Tudom nem valami nagy recept, nem egy gasztrocsoda, de én úgy vagyok ezzel, hogy mindig elolvasom a érdekesebbeknél érdekesebb recepteket, elgondolkodom rajta, hogy milyen jó lenne elkészíteni, aztán rájövök, hogy bármilyen jól hangzik és néz ki tuti nem enném meg, csak a jól bevált régit! Nem vagyok ezzel trendi, de ez már csak így marad! Olyan lekvárt fogok főzni, amit anno nagyanyám, bárcsak élne, vagy anyukám, akkor tuti nem én főznék be :S

Nos tanulság egy életre: legközelebb, ha veszek epret 6 kilót kiméretek velük, soha nem veszem ládába többet!!!!

Nem sokat spóroltam a lekvárral az tuti. De remélem ízleni fog a gyerekeknek. Férj meg megdicsért, hiába kellett a garázst felslagoznia, mert oda olvadt ki az epert, hogy milyen  ügyes vagyok, mert ez nem sokan csinálnák meg!  🙂

Most kaptam egyik olvasómtól az ötletet, hogy hogy lehet megelőzni a penészedést a bogyósoknál (na ennek az epernek már egy szívátültetés sem segített volna), a lényeg, hogy ecettel kell megmosni. Méghozzá a következő módon, keverjünk össze egy rész ecetet (5%-os vagy almaecet) és 10 rész vizet és abban forgassuk meg a szemeket. Hagyjuk, hogy lecsöpögjön róla a víz és tegyük a hűtőbe őket.

Ti főztetek már be? Hol vetettek alapanyagot? Mit terveztek befőzni?

Alumonium mentes hónaljkence házilag

Amikor először szoptattam akkor gondoltam arra, hogy nem kéne aluminiumos hónaljkencét használni, vettem is egy anélkülit és hát iszonyú szagos lettem, főleg, hogy szoptatás alatt az ember sokkal erősebb szagú, szerintem. Hiába a hormonok.

Aztán felfedeztem a dm saját márkás alverdéjét azzal meg az volt a gondom, hogy kiütéseim lettek tőle. Mivel nem akartam több ezer forintot aluminium mentes hónaljkencére költeni, így visszatértem a normál Rexonára. Aztán idén elfogyott a hónaljkencém és nem volt megállás. Több hónapja használom a normál patikában kapható szódabikarbónát, nincs is hónaljszagom, izzadni izzadok, de azt a 24 órás védelmet ígérő csodakence is biztosította. 🙂

Egy ideje szemezem a jobbnál jobb házilag elkészíthető receptekkel, amiket Lukrécia kencéi oldalon találtam, először folyékonyat akartam csinálni, de sehogy sem tudtam a már kiürült golyósdezodor golyóját eltávolítani, meg olyan alapanyagok kellettek volna, amit a gyógyszertárban sem lehet beszerezni. Néztek rám, amikor sologunt vagy mit akartam venni. :S

Maradt a szilárd halmazállapotú. Végre mindent beszereztem hozzá, így ma ebéd után, desszert gyanánt el is készítettem, kb. 5 perc alatt megvolt, és ebbe beleszámítom azt az időt, amit az arányosítással töltöttem :)) Törtek szorzása, király 🙂

Ezt a receptet készítettem el:

3 ek shea vaj – én kevesebbet csináltam 11 grammot vettem, először ki akartam próbálni, hogy milyen, nagyon jó, lányommal egymást kenegettük vele 🙂 Mindkettőnknek száraz a bőre a lábunkon 🙂

3 ek szódabikarbóna – 11 grammvolt ez is

2 ek kukorica keményítő -ebből 8 grammot használtam 7,5 nem tudtam kimérni

2 ek kakóvaj -ebből is csak 8 grammot használtam fel

2 e vitamin kapszula (gyógyszertárban kapható 100 mg vett Férj)

illóolaj (én 2 csepp teafaolajat tettem bele és 5 csepp narancsot)

Először gőz felett egy üveg edénybe, na nekem ilyen nem volt így kerámiát használtam, sima salátás tálat, fel kell olvasztani a shea vajat és a kakaóvajat. Aztán a kimért kukorica keményítőt és szódabikarbónát hozzákevertem. Műanyag kanalat használtam, biztos van valami jelentősége, ha már üveg edény kell, akkor a kanál se legyen fém, hogy mi nem tudom, mert nem vagyok se vegyész, se kémikus. 🙂

Ha benne van a szódabikarbóna és a kukorica keményítő is, akkor leveszem az edényt a vízgőzről és hozzákevertem a kilyukasztott e-vitamint, mindkettőt, igaz arányaiban egy elég lett volna, de biztosan nem árt és hozzákevertem az illóolajakat.

Ezt az egészet egy tégelybe kell tölteni, de én azt gondoltam, hogy milyen jó lenne, ha kiveszem, vagy kinyomom és úgy tudom megkenni vele a hónaljamat. De erre vonatkozólag nem fejlesztettem ki semmit, hanem fogtam egy kiüresedett vitaminos dobozt, aminek levágtam a tetejét és abba öntöttem, ha valamilyen jobb megoldást kitalálok, akkor majd abba teszem.

Utána irány a mélyhűtő. Valszeg ez a levágott tetejű megoldás nem lesz jó, sebaj, van egy Ilcsis tégelyem abba beleteszem, mivel annak van teteje is.

Még nem próbáltam, mert a mélyhűtőben pihen, de ha bejön, akkor csak ilyet fogok használni, ebben legalább tudom, hogy mi van! És szerintem olcsóbb is, mint a bolti aluminium mentes. Azt írja a recept, hogy ebből egy borsónyit vegyünk kis és azt kenjük a hónaljunkra, valszeg a kéz melegétől egy kicsit megolvad.

Nézzük a számítást:

11 gr shea vaj: 355 Ft

8 gr kakaó vaj: 71 Ft

8 gr kukorica keményítő:5 Ft

11 gr szódabikarbóna: kb. 5 Ft

e vitamin és illóolaj 7 csepp: 15 Ft

Összesen: 451 Ft

Jó ebben nincs benne az áramdíj, amivel felmelegítettem a lábosban a vizet, de akkor is 500 Ft alatt van 38 grammnyi adag, 11 Ft/gr. (Most nézem, hogy a rexona stift 20 Ft/ml).

Hogy milyen még nincs tapasztalatom, de azt is mindenképpen megosztom veletek!

Ti milyen dezodort, hónaljkencét használtok? 

Családi költségvetés – Tervezés

Tervezni előre csak akkor lehet, ha ismerjük a havi költségeinket! Ti ismeritek?

Fix/állandó költségek: amit akkor is meg kell fizetni, ha minden kötél szakad. Ilyenek a lakás költségei, hiteltörlesztés, biztosítás, víz, fűtés, áram. Ezeken nem lehet spórolni? Dehogynem a tudatos használattal. Mondjuk nem a hiteltörlesztésre (lakás, autó, személyi kölcsön, diákhitel) gondoltam, hanem az áramra, vízre és fűtésre, sőt még a biztosításra is, hiszen lehet mindig jobb ajánlatot találni! Na jó gyerek ebédbefizetésén sem lehet változtatni, kivéve ha beteg és otthon marad, de akkor az otthoni étkezés kerül pénzbe.

 Változó költségek: ide tartozik az étel, ital, háztartási szerek, gyógyszer, orvos, szórakozás, stb.  Ez az egyéni szokásoktól változó.

 Váratlan költségek: amit hiába tervez az ember, mindig valami történik a hónapban (Murphy), amiért plusz pénzt kell elkölteni. Mondjuk egy gyerekcipő – ez mondjuk tervezhető, egy tönkrement valami, amit pótolni kell. Nálunk például a parabola antenna tartórúdjának szerelése és hopp 15 ezer forinttal megint kevesebb van a kasszában. 

Mi segít, hogy ismerjük a havi költségeinket?

Nem tudok jó hírrel szolgálni, csak az adminisztráció! De megéri!!!!!

 Ebben segítséget nyújthat az általam összeállított excel tábla. Ebbe lehet rögzíteni a kifizetett számlákat és a bevételeket. Így tiszta képet kapunk, hogy hová folyik el a pénz. Később pedig ez a tábla lesz segítségünkre, ha meg akarjuk nézni, hogy min lehetne spórolni. Ez a táblázat nyújt később segítségek, hogy célokat, terveket tudjunk készíteni.

Ha érdekel a táblázat, az innen le tudja tölteni, ha nem akkor írjon az anya.sporol@gmail.com email címre.

Használati útmutató: 

  1. Hogy adminisztráld a számlákat? 
    • Vagy tételesen 2 db tej, 20 db zsemle. 
      •  Előnye: hogy részletes képet kapsz a fogyasztásodról, amely alapján még jobban meg tudod.  
      • Hátránya: macerás.
    •  Vagy a számlák végösszege alapján.
      • Hátránya: nem kapunk részletes képet, 
      • Előnye: legalább adminisztráltuk a számláinkat, amiket csoportosítva csak képet kapunk, hogy hová megy a pénzünk! 

Miért éri meg ez a kis plusz munka? 

  •  Ha ismered a költségeidet, akkor előre tudsz tervezni! Be tudod osztani a pénzt! 
  • Sikeresen tartod kezedben a pénzügyeidet! 
  • Elemezni tudod a költségeidet, látod, hogy hol az a pont, ahol spórolni tudsz. 
  • Ha spórolni tudsz, akkor megtakarításod lesz!  

 Ha megtakarításod lesz, akkor BIZTONSÁGBAN érezheted magad!

Kezdődhet a számlagyűjtés?

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!