Élményszerűen, vagy tervezetten?
Mielőtt valahol vásárolnál előre tájékozódsz az árakról? Végzel összehasonlítást? Vagy csak bemész és vásárolsz, ami eszedbe jut, na én ilyenkor szoktam egy csomó mindent elfelejteni és veszek olyat, amire semmi szükségem!
A magyarok nagy többsége tervező vásárlónak vallja magát.
Múltkor írtam a heti menüről, hogy az milyen fontos a tudatos vásárláshoz, nos ha végre megírtuk és mindenki elégedettségét elnyert, gyerekek és Férj tekintetében, akkor jöhet a bevásárló lista összeírása (én még azzal is spórolok, hogy mire írjam, általában a számlák borítékjainak hátoldalára). Persze azt is tartsuk szem előtt, hogy adott hétre mennyi a költségkeret, ezek alapján lehet ételeket keresni és felvenni a heti menübe.
Ha előre felírod, hogy mit kell venni, akkor sokkal hatékonyabb tudsz lenni, egyrészt tudod, hogy kb. mennyibe fog kerülni, főleg, hogyha egy vagy két hónapig vezeted a költségeidet (lásd költségvetési tábla).
Van olyan ismerősöm, aki felírja előre, hogy mit fog venni és maximum 5 darab pluszt enged meg magának, amiről ott az üzletben dönt élményszerűen, vagy „Hű de megéri” felkiáltással, ezt nem lehet itt hagyni 🙂
Van olyan is, aki nem kártyával vásárol, mert az csalóka neki, hanem adott hétre 10-15 ezer forintot (4 fős család) vesz ki és ez a mérce, azt mondja, hogy a kártyával mindig elszáll, mert ott nem tudatosul benne, hogy még mennyi pénz van a számláján, stb.
Általában egy héten egyszer vásárolok nagyot, a heti alap élelmiszereket, de előtte megnézem az összes áruház honlapját. Ahol a legtöbb olcsóbb termék van, ami engem érdekel, oda visz az utam. Meg persze a piacra, de erről később.
Mindenhová a kislányommal megyek, akivel csak igen gyorsan és tervezetten lehet vásárolni, mert az időhúzást nem díjazza.
Azért nem megyek el mindenhová ahol valami akciós, mert akkor a járulékos költségek, lásd idő, benzin, idegrendszerem sokkal többe kerül, mint az akcióval megtakarított összeg! Utóbbi időben már a google maps-et is használom, hogy előre megtervezzem autóval a legoptimálisabb útvonalakat, mert nagyon drága a benzin.
Már mindenhová van törzsvásárlói kártyám, hogy ezzel is spórolhassak, de egy valamit nagyon hiányolok a KUPONOKAT, amiket a napi fogyasztási cikkek vásárlásakor lehet beváltani!!
Ti használnátok kártyákat??? Hová mentek vásárolni?
Havonta 1 nagy bevásárlás. A szülők vidéken laknak, így onnan sok húst kapunk, ez szerencsés.Napi szinten csak péksütit veszek szinte, heti szinten pár dolgot a hűtőbe. Akciókat figyelem és gyűjtök mindenféle pontot, meg kupont. Most éppen ezt találtam: http://minu.me/-milkgame a cikkek alján kérdésekre kell válaszolni, amivel pontokat gyűjthetsz és ajándékutalványt lehet belőle szerezni egy szupermarketbe (a nevét nem írom ide, gondolom az reklám, de ott el lehet olvasni). Szóval próbálok mindent kihasználni, amit csak lehet.
Hogyan vásárolok? Kenyér – a legolcsóbb. Ha szerencsém van, a kispékségben van még 2 napos, ami leárazott. De egyre többen ezt keresik. Liszt, só, cukor, élesztő. Ebből már lehet laktató ételeket “csinálni”. A legolcsóbb húsok, hogy legalább hétvégén ezt egyenek a gyerekek. Krumpli, lencse, fokhagyma. A főzelék laktató. Tejföl- a főzelékhez-, egy-két szem gyümölcs – a gyerekeknek. 25 éve tanítok, 3 diplomám van… Fiatalok nehogy tanárnak menjetek!!!!