Családi költségvetés – első lépések

Nézzük meg azért a pénzügyeinket is, jön egy kis elmélet, amit mindig is utáltam, mert a gyakorlati feladatok sokkal nagyobb örömömre szolgáltak!!! De ez is kell ahhoz, hogy spórolni tudjunk!!!

  1. Fogalmam sincs hogy hová tűnik ez a „sok” pénz!
  2. Ha nem tudom, hogy hová tűnik, akkor azt sem tudom, hogy min lehetne spórolni.
  3. Hogy megtudjam, hogy hová tűnik, egy kis figyelmesség kell, és egy kis adminisztratív munka.
  4. Ha 1-2 hónapon keresztül vezetem részletesen a költségeket, akkor tisztában leszek, hogy hol a pénz.
  5. Ha a tételeket csoportosítom, akkor tisztában leszek azzal, hogy melyik az a költség, amit csökkenteni tudok.
  6. Másrészt fel kell állítani egy sorrendet, hogy mi az amit mindenképpen ki kell fizetni, különben bajba kerülünk. Először a lakással kapcsolatos költségek, hiteltörlesztések, ebédbefizetések, stb.
  7. Majdnem azt írtam, hogy fix költségeken nem tudok spórolni, de ez nem igaz, vegyük például az áramot, energiatakarékos lámpatestekkel. De erről később szeretnék írni.
  8. Ha csoportosítottam a költségeket, akkor már tudom, hogy melyik csoportban min tudok spórolni, ehhez lehet készíteni részletes tervet, bréjnsztormingolni, vörksopozni, stb. Be lehet vonni társat is, hogy ő is átérezze a dolog súlyát! Megdicsérni remek ötleteiért 🙂
  9. Ha ez megvan, akkor már „CSAK” meg kell valósítani! Ez lesz a legnehezebb, de ha a költségek csökkenése sikerül az sikerélményt ad a következő lépések meghozatalához.
  10. Vannak olyan költségek, amelyek azonnal csökkenthetők,mert nem vesszük meg :),  vagy más termékkel, megoldással helyettesítünk!! Na ez izgalmas lesz! 🙂
  11. Igen a spórolás valamilyen fokú fegyelmezettséget igényel, de fogjuk fel úgy, hogy ez egy kaland! Hol találjuk meg azt a 7 krajcárt?

 Most már csak a számlákra és egy jó kis táblázatra lesz szükségünk, ahol összesíthetjük a kiadásainkat és a bevételeinket!!!

Készen álltok? Egyedül nem megy 😉

Címkék: ,
Tovább a blogra »